Pátek

Výstava „Příběhy z rané péče“

1.–5. 11. 9.00–18.00 h | JABOK - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Praha 2, Salmovská 8

Výstavní panely s příběhy rodin dětí s postižením umožňují nahlédnout do jejich běžných životů. Cílem výstavy je šířit povědomí o sociální službě raná péče a ukázat, že i s překážkami na startu do života se lze vypořádat a žít plnohodnotný a šťastný život.

Vidět s úsměvem

1. 11.–31. 12. 8.00–9.00 h | Dům kultury Metropol České Budějovice, Senovážné nám. 2

Výstava fotografií Jiřího Tvaroha zachycuje příběhy rodin a poradkyně rané péče při práci s dětmi s postižením. Cílem výstavy je šířit povědomí o sociální službě raná péče a ukázat, že i s překážkami na startu do života se lze vypořádat a žít plnohodnotný a šťastný život.

Příloha:

Setkání odborných pracovníků s oční lékařkou a ortoptickými sestrami

5. 11. 8.00–10.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka České Budějovice, Čechova 164/1

Konzultace zrakových terapeutek s dětskou oftalmoložkou MUDr. Kostohryzovou a ortoptistkami, sdílení odborných zkušeností a přehlídka testů používaných při funkčním vyšetření zraku malých dětí.

Promítání spotu „O rané péči“ v ordinacích zdravotníků v ČR

1.–30. 11. 7.00–18.00 h | ordinace zdravotníků po celé ČR,

Jak raná péče pomáhá rodinám s dětmi s postižením a dětmi předčasně narozenými, se dozvíte ve spotu „O rané péči“. Můžete si ho pustit na odkazu: www.youtube.com/watch?v=lDhvwogXioo a promítáme ho po celý listopad také ve stovkách ordinací zdravotníků v ČR. Výtvarníkem spotu je Tomáš SMOT Svoboda.

Příloha:

Další informace

Další informace: http://www.youtube.com/watch?v=lDhvwogXioo

Výstava "Každé dítě je úžasné"

1.–7. 11. 8.00–20.00 h | Teyschlova hala Dětská nemocnice Brno, Černopolní 9

Jako každá máma a každý táta, také rodiče dětí s postižením chtějí zažít tyto pocity. Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám dětí se zrakovým postižením. Jezdí za nimi domů a ukazuje rodičům, jak mohou stimulovat zrak dětí a celkově je rozvíjet. Všestranně rodiče podporuje a dodává jim sebedůvěru, že to jako rodina zvládnou. Každé dítě má právo na dobrý start do života. Toto jsou hesla naší nové výstavy, kterou můžete vidět v prostorách Teyschlovy haly v Dětské nemocnici Brno od 1. do 7.11. 2021.

Příloha:

Raná péče a odborné doplňkové služby ve Slezské diakonii Brno (výstava fotografií a ilustrací)

1.–7. 11. 10.00–18.00 h | Porodnice na Obilním trhu, Brno, Obilní trh 11

Výstava fotografií představí odborné doplňkové služby, které poskytuje Slezská diakonie v Brně a Jihomoravském kraji rodinám s dětmi s postižením a dětmi předčasně narozenými. Jde o ergoterapii, snoezelen, aktivity s prvky senzorické integrace, krizovou intervenci a psychologické poradenství a svépomocnou rodičovskou skupinu. Součástí výstavy je také prezentace ilustrací z animovaného spotu O rané péči, který Poradna rané péče DOREA Slezské diakonie Brno vytvořila ve spolupráci s výtvarníkem Tomášem SMOT Svobodou. Spot je k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=lDhvwogXioo

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.youtube.com/watch?v=lDhvwogXioo

Společně to skoulíme 3

5. 11. 18.00–21.00 h | Kajot Intacto, Brno Olympia ulice

Charitativní bowlingový turnaj na podporu rodin dětí, které vychovávají dítě se zdravotním problémem či postižením. Účastníci jsou týmy složené ze sponzorů, příznivců a podporovatelů brněnské pobočky Společnosti pro ranou péči. Na programu je soutěž o nejlepší tým a nejlepšího hráče turnaje.

Příloha:

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením

5.–7. 11. 15.00–10.00 h | Konferenční centrum Malenovice, Malenovice 146

Víkendový pobyt pro uzaveřenou skupinu osmi rodin s dětmi se sluchovým postižením raného věku z Moravskoslezského kraje. Pobyt je zaměřený na rozvoj komunikace a vzájemných vztahů v rodinách vychovávajících malé dítě s postižením sluchu. Rodiče mohou během pobytu načerpat inspiraci pro nové činnosti se svým dítětem, zároveň mají možnost seznámit se s dalšími rodinami a sdílet osobní zkušenosti a v neposlední řadě odpočinout si od každodenních starostí. Pobyt je hrazený z projektu "Podporujeme hrdinství, které nejde vidět"

Informační linka RANÉ PÉČE

1.–5. 11. 8.00–16.00 h | Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc, U Botanické zahrady 828/4

Maté dotazy ohledně rané péče? Zajímá vás, jak naše služba funguje a co všechno nabízíme? V rámci Týdne rané péče představujeme poradkyni Mgr. Simonu Kmentovou, která vám ráda zodpoví všechny Vaše dotazy na tel: 773 072 270. PO - PÁ od 8:00 do 16:00 hodin.

Příloha:

Svatomartinské variace

12. 11. 18.00 h | Zlínská radnice, Náměstí Míru 12

Benefiční koncert komorní hudby je organizován ve spolupráci s orchestrem Concertino a zazní zde díla velikánů, jako jsou Corelli, Bach, Mozart či Vivaldi. Zájemci se mohou zúčastnit nejen samotného koncertu, ale také ochutnávky výborných vín, která bude na místě probíhat. Vstupné na akci bude 150 Kč a celý výtěžek poputuje na činnost EDUCA. Aktuální informace o koncertu sledujte na https://www.facebook.com/events/1289473998156612/.

Příloha:

Další informace

Další informace: https://www.facebook.com/events/1289473998156612

Více informací o Týdnu rané péče naleznete na www.tydenranepece.cz.